Szukaj
Rejestracja telefoniczna: 071 351 05 17 oraz 0795052147

Zabiegi wchodzące w skład chirurgii stomatologicznej


Chirurgia stomatologiczna wykorzystuje zabiegi z zakresu chirurgii tkanek miękkich (śluzówka, dziąsło) oraz zabiegi na tkankach twardych ? kości.

Zabiegi na tkankach miękkich:
Podcinanie wędzidełek warg, języka
Plastyka przedprotetyczna tkanek miękkich
Usuwanie płatów dziąsła nad ostatnimi trzonowcam
Usuwanie zmian na błonach śluzowych
Gingiwektomie
Gingiwoplastyka
Pokrywanie recesji dziąsłowych
Przeszczepy tkanek miękkich związanych z zabiegami implatacyjnymi oraz periodontologicznymi
Większość zabiegów wykonywana jest bezkrwawo laserem CO2 przeznaczonym do cięcia tkanek miękkich i jednoczesnej koagulacji naczyń krwionośnych.

Zabiegi chirurgii kostnej:
Ekstrakcja, również operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych
Resekcje korzeni zębów
Chemisekcje
Wydłużanie koron klinicznych zębów
Osteoplastyka wyrostka zębodołowego
Dystrakcja, osteotomia wyrostka zębowego
Przeszczepy kostne
Podnoszenie dna zatoki szczękowej
Usuwanie torbieli zębopochodnych
Zabiegi związane z cięciem kości wykonywane są ultradźwiękowym urządzeniem do cięcia i modelowania kości pozwalającym przeprowadzać zabiegi z minimalną traumatyzacją, oszczędzając pacjentowi negatywnych odczuć związanych z użyciem dłuta lub frezów kostnych.
Chirurgia stomatologiczna narzuca szereg wskazań do stosowania biomateriałów kościozastępczych. Zabiegi terowanej regeneracji tkanek z użyciem biomateriałów prowadzą do odbudowy ubytków struktury kostnej i znajdują zastosowanie w chirurgii przyzębia, implantologii i w szeregu innych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.
W przypadku dużych zmian okołowierzchołkowych lub torbieli pustą przestrzeń pozostałą w kości po usunięciu zmian patologicznych można wypełnić biomateriałem, który przyśpiesza odbudowę kości po zabiegu i pomaga zachować prawidłowy kształt wyrostka zębodołowego, zapobiegając anatomicznym deformacjom, które mogłyby stać się przyczyną problemów natury estetycznej.