​​​​​​​Sprzęt w DCIS

Mikroskop zabiegowy

Aparat rentgenowski

Ozynotron

Kamera wewnątrzustna

Diagnodent

Laser biostymulacyjny

Laser chirurgiczny CO2

Laser jagowo - neodymowy

Wirówka laboratoryjna

łuk twarzowy

Mikroskop zabiegowy
Mikroskop zabiegowy zwiększa precyzję pracy podczas leczenia kanałowego, umożliwia lokalizację oraz opracowanie cienkich i zakrzywionych kanałów korzeniowych, usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, powtórne leczenie kanałowe. Pomocny jest również do zdiagnozowania pionowego pęknięcia korony i korzenia zęba, odnalezienia dodatkowego kanału lub jego rozwidlenia, leczenia perforacji wewnątrzkanałowej. 
Obecnie mikroskop traktowany jest przez nas jako podstawowy sprzęt wykorzystywany podczas leczenia kanałowego. Dzięki niemu wykonujemy zabiegi z większą precyzją, osiągając znacznie wyższą skuteczność leczenia. Dysponując przy tym dwoma mikroskopami dajemy gwarancję użycia mikroskopu podczas każdego zabiegu, gdzie zachodzi taka potrzeba.

Siła światła i zastosowane powiększenia umożliwiają przeprowadzenie nawet najtrudniejszych zabiegów bez obawy o utratę jakości obrazu.

Elektrycznie sterowana ostrość daje operatorowi prawdziwy komfort podczas pracy w polu zabiegowym. Jest to szczególnie ważne gdy głębia ostrości, na największym powiększeniu, jest mniejsza niż pionowy wymiar oglądanej struktury anatomicznej.


Mikroskop stomatologiczny jest nieocenionym narzędziem pracy lekarza dentysty umożliwiającym mu bardzo dokładne, wszechstronne diagnozowanie i precyzyjne przeprowadzenie procesu leczenia schorzeń stomatologicznych. Zastosowanie mikroskopu pozwala lekarzowi na właściwe oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego. Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia stomatologicznego, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja poprawy dokładności pracy lekarza. Zastosowanie dużych powiększeń pozwala lekarzowi na wykonywanie zabiegów, które bez wykorzystania mikroskopu nie byłyby możliwe.

Zastosowanie mikroskopu stomatologicznego umożliwia, miedzy innymi: 
- znakomitą widoczność pola zabiegowego 
- zwiększenie precyzji pracy podczas leczenia kanałowego 
- lokalizację oraz opracowanie cienkich i zakrzywionych kanałów korzeniowych 
- odnalezienie ujść dodatkowych kanałów lub ich rozwidleń 
- prawidłowe opracowanie kanałów o nietypowej budowie anatomicznej 
- pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym 
- powtórne leczenie kanałowe 
- leczenie perforacji wewnątrzkanałowej 
- łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze opracowanie całego systemu kanałowego zęba 
- ułatwienie preparowania ubytku próchnicowego 
- ułatwienie dostrzeżenia plamek próchnicowych na zębie w trudno dostępnych miejscach 
- wykrywanie nieszczelności wypełnień 
- zdiagnozowanie pionowego pęknięcia korony i korzenia zęba 
- usuwanie złamanych narzędzi


Radiografia cyfrowa
Radiografia cyfrowa jest coraz częściej stosowana do otrzymywania zdjęć rentgenowskich. Do radiologii stomatologicznej została ona wprowadzona zdecydowanie wcześniej niż do radiologii ogólnolekarskiej. 
Wszystkie urządzenie posiadają część, która wytwarza promieniowanie rentgenowskie, element rejestrujący to promieniowanie, a także część pozwalająca na prezentację oraz archiwizację wykonanych danym urządzeniem zdjęć rentgenowskich.

Pomimo zalet tradycyjnego filmu rtg, takich jak historycznie ugruntowana wiedza i praktyka diagnostyczna, łatwość i niskie koszty użytkowania, Radiografia Cyfrowa powoli wypiera radiografię konwencjonalną, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnej medycyny.

Radiografia Cyfrowa oferuje poprawę dokładności diagnostyki przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania, na jakie narażony jest pacjent w czasie badania oraz wspomaganie komputerowe przetwarzaniem obrazu, zarządzaniem i archiwizacją badań.


Wewnątrzustny aparat rentgenowski


Ozonytron
Zasada działania:
Ozonytron  to urządzenie wspomagające w zabiegach stomatologicznych, wykorzystujące  grzybo-, wiruso- i bakteriobójcze właściwości ozonu. Dzięki temu urządzeniu można przeprowadzić bezinwazyjną, bezbolesną i szybką terapię bez efektów ubocznych. Podczas przyłożenia sondy w miejscu aplikacji powstaje aktywny tlen i w ułamku sekundy łączy się z komórkami bakterii niszcząc ich strukturę,pozostając całkowicie bezpieczny dla komórek naszego organizmu.

Przy pomocy OZONYTRON leczy się nieinwazyjnie, bezpiecznie i szybko, bezboleśnie bez niepożądanych efektów ubocznych.

Dodatkowo urządzenie OZONYTRON ma radykalne działanie antyseptyczne. Zabija nawet najbardziej oporne bakterie, wirusy i grzyby. Niweluje i odkaża sączące rany, wspomaga zrost kostny, przynosi ulgę w neuralgiach. W urządzeniu OZONYTRON już w pierwszych sekundach dochodzi do wysokiej utylizacji niewykorzystanego ozonu, w przeciwieństwie do innych urządzeń, w których wytwarzanie i emisja ozonu ma charakter zewnętrzny powodując powstawanie jego znacznych nadmiarów. Ze względu na dużą “ ozonochłonność” tkanki (elektrofilna struktura cząsteczek) pozostaje ona wolna od procesów patologicznych jeszcze długo po zakończeniu terapii.


Zastosowanie Ozonytronu:

  •   zapalenie dziąseł
  •   zapalenie przyzębia
  •   stany zapalne jamy ustnej
  •   opryszczka
  •   stany zapalne tkanki okolicy wszczepu
  •   utrudnione wyrzynanie
  •   ubytki (po opracowaniu)
  •   nadwrażliwość
  •   próchnica powierzchowna (próchnica w bruzdach i przyszyjkowa po opracowaniu)
  •   próchnica średnia
  •   próchnica głęboka
  •   leczenie kanałowe (proces końcowy)
  •   kikut zęba- przed zacementowaniem korony
  •   rany poekstrakcyjne(stabilizacja skrzepu)
  •   suchy zębodół
  •   sączące rany
  •   pole operacyjne (w czasie i po operacji)
  •   stany zapalne w obszarze bifurkacji
  •   neuralgie

Kamera wewnątrzustna
  
Kamera wewnątrzustna jest urządzeniem powszechnie stosowanym w stomatologii od niedawna, jednak od początku zdobywa uznanie zarówno lekarzy jak i pacjentów.
  
Jak działa kamera wewnątrzustna?
Podczas przeglądu, czy zabiegu stomatologicznego lekarz umieszcza niewielką głowicę z kamerą (w jednorazowej osłonce) w jamie ustnej Pacjenta. Dzięki temu może obejrzeć na monitorze znajdującycm się obok fotela, dziąsła, zęby oraz wszelkie zmiany zachodzące w jamie ustnej Pacjenta.
Dzięki zastosowaniu kamery Pacjent może obejrzeć na monitorze swoje zęby i dziąsła a także ubytki, które zaznaczy lekarz. Pozwala to Pacjentowi łatwiej zrozumieć istotę proponowanej metody leczenia, a także potrzebę leczenia stomatologicznego, np.: dlaczego istnieje potrzeba wykonania odbudowy protetycznej, dlaczego należy wymienić wypełnienie, dlaczego dziąsła wymagają leczenia i wiele innych.
Stosując metodę monitorowania procesu leczenia, umożliwia się pacjentowi ocenę wykonanie zabiegu. 
Obraz na monitorze pozwala zobaczyć stan zęba, głębokość i rozległość ubytku oraz miejsca wymagające dalszej preparacji.
Praca z kamerą wewnątrzustną w wielu przypadkach pomaga budować zaufanie Pacjenta do lekarza i powoduje wzrost zainteresowania Pacjentów własnym zdrowiem.

Laser Diagnostyczny
 
Zapobieganie zamiast leczenia

  Pacjenci stają się coraz bardziej wymagający odnośnie swojego leczenia stomatologicznego, zależy im na jak najdłuższym zachowaniu własnych zębów w jamie ustnej.
  Czyli: lekarz stomatolog powinien reagować jak najwcześniej przy każdej wykrytej zmianie próchnicowej.
  Im lepsza i szybsza diagnoza, tym skuteczniejsze leczenie może zaplanować lekarz.
  Jeśli konieczne jest wykonanie zabiegu inwazyjnego należy dołożyć starań aby opracowany ubytek był jak najmniejszy i oczywiście zaopatrzony zgodnie z zasadami stomatologii estetycznej.


Zadowolony pacjent

  Nie odczuwa uszkodzeń szkliwa spowodowanych badaniem zgłębnikiem.
  Dzięki stosowaniu minimalnie inwazyjnych tchnik leczenia może długo cieszyć sie pełną estetyką swojego uzębienia.
  Nie jest wystawiany niepotrzebnie na działanie promieniowania w trakcie robienia diagnostycznych zdjęć RTG.
  To zwłaszcza dzieci i pacjenci nadwrażliwi, którzy doceniają wczesne, a więc niemal bezbolesne leczenie zmian próchnicowych.
Zasada działania
Nowa, laserowa metoda diagnostyki próchnicy zęba wykorzystuje fizyczne zjawisko fluorescencji indukowanej promieniowaniem oświetlającym tkankę zmienioną patologicznie. Zwykle źródłem promieniowania jest dioda laserowa generująca długość fali 650 lub 670nm (w spektrum barwy czerwonej), zaś świecenie fluorescencyjne od zdemineralizowanej tkanki jest promieniowaniem podczerwonym detekowanym za pomocą fotodiody.

Działanie aparatu jest proste, szybkie, nieinwazyjne i bardzo czułe. Pozwala odróżnić silniejszy sygnał światła fluorescencyjnego tkanek chorych od słabszej fluorescencji tkanek zdrowych.

Zalety laserowej diagnostyki zmian próchniczych:

określenie zasięgu, w tym głębokości zmiany związanej z demineralizacją szkliwa lub zlokalizowanie nawet wczesnych zmian próchniczych
zbadanie skali procesu patologicznego w trudno dostępnych miejscach (np. w bruzdach, ścianach dolnodziąsłowych)
nieobciążanie pacjenta szkodliwym działaniem promieniowania rentgenowskiego
profilaktyka wczesnych i niewidocznych gołym okiem zmian próchniczych, co jest szczególnie ważne przy badaniach stanu uzębienia dzieci w wieku szkolnym

Bez zgłębnika: prosta, szybka i bezbolesna metoda badania próchnicy.
Wczesne wykrycie zmian patologicznych: próchnica wczesna, demineralizacja szkliwa, próchnica bruzd i powierzchni zgryzowych
Wczesne wykrycie umożliwia minimalnie inwazyjne leczenie próchnicy i zachowanie jak największej ilości tkanek zęba.
Skuteczność badania ponad 90%
Badanie potwierdzane wskazaniem na wyświetlaczu i sygnałem dźwiękowym.


Diagnodent to zmiana w podejściu do pacjenta i jego potrzeb. Pozwala na niezwykle skuteczna ocene diagnostyczna i co za tym idzie prawidłowy wybór terapii. Pozwala na skuteczne monitorowanie pacjentów.


Laser biostymulacyjny
Biostymulacja powoduje odblokowanie niektórych procesów biochemicznych w tkankach jamy ustnej. 
W naszym gabinecie wykorzystujemy dobroczynne właściwości jakie daje laser biostymulacyjny. Laser biostymulacyjny jest laserem terapeutycznym. Wykorzystywany jest jako wspaniały środek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy. 
Efekt przeciwzapalny uzyskany po zastosowaniu lasera zawdzięczamy także miejscowemu wzrostowi serotoniny uwalnianej z płytek krwi, która powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych. Zmienia się także stężenie histaminy i heparyny, która umożliwia poprawę mikrokrążenia przez co obrzęki pourazowe ulegają wchłonięciu. Rany goją się szybko, nie pozostawiając blizn. 
Aseptyczna terapia laserowa nie grozi żadnymi powikłaniami, co skraca czas leczenia. 
Zasada działania:
Emitowane światło poprzez szereg przemian fizykochemicznych wzmaga odżywianie i dotlenienia komórek, a także pobudza do wzmożonego działania komórki odpornościowe. Siłownie energetyczne komórek (mitochondria magazynujące energię oraz rybosomy, w których przebiega synteza białka) zaczynają lepiej pracować. Usprawnia się więc metabolizm komórkowy całego organizmu. 
Promienie laserów: helowo-neonowego o niskiej mocy (używane w biostymulacji) oraz półprzewodnikowych o średniej mocy – są bezpieczne. Wiązka laserowa, jeśli jest właściwie stosowana, nie wywołuje efektów ubocznych. Może natomiast stanowić zagrożenia dla oczu. Dlatego muszą być one chronione przez specjalne okulary.
   
W stomatologii wprowadza się światło laserowe do 1 cm w głąb skóry. Działanie biostymulacyjne powoduje, w wielu przypadkach, ustąpienie objawów bólowych, zapalnych (likwidacja obrzęków po zabiegu), przyspiesza regenerację tkanek. Wspomaga zatem leczenie tradycyjne, czyniąc je bardziej znośnym dla pacjenta. Umożliwia odsunięcie antybiotyków, a w prostszych zabiegach środków znieczulających. Jest to zbawienne dla ludzi z uczuleniami lub obniżoną odpornością. 
  
Biostymulacja jest bardzo skuteczna w leczeniu zapalenia błon śluzowych, w likwidowaniu bolesnych aft w jamie ustnej, gojeniu odleżyn protetycznych, wydłużaniu okresu remisji u osób, które zarażone są wirusem opryszczki. Zabieg laserowy regularnie powtarzany przy okazji uaktywniania się tej infekcji prowadzi niekiedy do całkowitej likwidacji schorzenia. 
Jeżeli naświetlimy, bezpośrednio po usunięciu zęba, suchy zębodół (gdy jeszcze nie wytworzył się skrzep), zmniejszymy ból dziąsła. Nie wystąpi również obrzęk. 
  
Lasery biostymulacyjne przynoszą ulgę osobom, którym wyrzynają się zęby mądrości. Proces ten potrafi być tak dokuczliwy, że unieruchamia stawy szczęki. Biostymulacja nie tylko likwiduje ból, ale znosi szczękościsk i pobudza ząb do przebicia się na powierzchnię dziąsła.

Wskazania: 
•  stany zapalne miazgi, zatok, zębodołu, 
•  neuralgie, 
•  choroby dziąseł, przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej 
•  grzybica jamy ustnej 
•  neuralgia nerwu trójdzielnego, 
•  bóle w stawach skroniowo-żuchwowych, 
•  odczulanie odsłoniętej zębiny 
•  ból i obrzęk pozabiegowy, 
•  opryszczka, afty, 
•  zapalenie ślinianek, 
•  likwidacja szczękościsku, 
•  gojenie zębodołu po ekstrakcji, 
•  ból i obrzęk po złamaniach szczęki 
•  przyspieszanie gojenia po tradycyjnych zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej (np. po plastyce wędzidełek, resekcji, sterowanej regeneracji kości, zabiegach płatowych, gingiwektomiach, przeszczepach i implantach) 


Laser CO2


Laser gazowy CO2 jest wyróżniającym się jakościowo narzędziem w stomatologii i chirurgii jamy ustnej. Promieniowanie laserowe jest dobrze absorbowane przez wodę, a tym samym przez dobrze uwodnione tkanki miękkie. W tkankach twardych promieniowanie to wyróżnia się także efektywną absorpcją, ale jego działanie ogranicza się tu głównie do procesów nadtapiania i rekrystalizacji powierzchniowych warstw szkliwa i zębiny. Zastosowanie tego lasera w zbiegach kanałowych jest ograniczone ze względu na zwierciadlany, a nie na światłowodowy sposób prowadzenia wiązki.

Najszersze więc pole zastosowań lasera CO2 to zabiegi na tkankach miękkich jamy ustnej. Zmieniająca się w ciepło zogniskowana energia promieniowania wywołuje kontrolowany efekt cięcia. Głębokość i szybkość cięcia oraz obszar martwicy wzrastają proporcjonalnie do mocy promieniowania. Pojedyncze nacięcie tkanki promieniowaniem o mocy ok. 6W realizuje się na głębokość od 0,2 do 0,5mm. Większą głębokość realizuje się albo mniejszą szybkością cięcia albo większą mocą promieniowania.

W zabiegach bezkontaktowego cięcia laserem CO2 uzyskuje się działanie hemostatyczne i sterylizujące. Zmniejsza się także miejscowy odczyn zapalny. Aplikator zabiegowy jest oddalony od pola operacyjnego, co umożliwia wygodny dostęp i dobrą widoczność. Urządzenie to podczas cięcia koaguluje naczynia krwionośne w trakcie zabiegu chirurgicznego, a zatem jest nieocenione przy usuwaniu zmian chorobowych wysoce ukrwionych narządów, np. języka. Możliwość ciągłej hemostazy eliminuje konieczność zakładania szwów, a absolutnie sterylną ranę można pozostawić bez zabezpieczenia opatrunkiem. Pooperacyjne bliznowacenie i skurcz tkanek jest ograniczony. Wyniki procesu zdrowienia są zwykle doskonałe. Laser CO2 jest szczególnie efektywny w usuwaniu wczesnych zmian chorobowych takich jak nadziąślaki, włókniaki, i brodawczaki, w przecinaniu wędzidełek warg i języka, w pogłębieniu przedsionka, w wycinaniu przerośniętych dziąseł, w usuwaniu naczyniowych zmian chorobowych, w przygotowywaniu jamy ustnej do protezowania itp.

W leczeniu zmian okołowierzchołkowych, laser CO2 znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu przez całkowite odparowanie patologicznie zmienionych tkanek okołowierzchołkowych. Zabieg jest bezkrwawy, a rana goi się bez powikłań. Zwęglona warstwa pokrywająca operowaną powierzchnię stanowi naturalny opatrunek. Oddziaływanie promieniowania laserowego na twardą tkankę wierzchołka zęba powoduje zatopienie bocznych kanalików korzenia zęba i niszczy przetrwałe w nich drobnoustroje.

Należy podkreślić, że działanie hemostatyczne lasera CO2 ma szczególne znaczenie w zabiegach:

  •   rozległych, związanych z dużą utratą krwi 
  •   w obficie unaczynionych tkankach 
  •   u pacjentów z zaburzeniami układu krzepnięcia 
  •   usuwania zmian naczyniowych 
  •   w chirurgii onkologicznej, dla zmniejszenia niebezpieczeństwa rozsiewu komórek nowotworowych poprzez naczynia krwionośne
  •   implantologii
  •   modelowaniu tkanek miękkich
  •   Natomiast działanie koagulacyjne lasera CO2 w zabiegach na silnie zainfekowanej tkance sterylizuje brzegi rany.


Laser Nd:YAG


Laser jagowo-neodymowy emituje falę o długości 1064nm, która do pola operacyjnego doprowadzana jest za pomocą giętkiego światłowodu o grubości 0,2mm, 0,3mm lub 0,4mm. Światłowody są niezwykle elastyczne, lekkie i wygodne w obsłudze dla lekarza. Dzięki temu urządzenia te wykorzystuje się przede wszystkim do leczenia endodontycznego zębów – do sterylizacji i poszerzania światła kanałów. Promieniowanie tego lasera działa silnie sterylizująco, przez co ogranicza ewentualne wystąpienie ponownej infekcji. Leczenie kanałowe wykonuje się w ciągu jednego zabiegu co także zapewnia pacjentom większy komfort. 
Jednym z częstszych zastosowań lasera Nd:YAG jest leczenie nadwrażliwości zębów. Zaledwie jeden zabieg eliminuje to uciążliwe schorzenie poprzez zeszkliwienie powierzchni zęba i zamknięcie kanalików zębiny. Innym przykładem jest leczenie zmian początkowych w szczelinach i bruzdach, gdyż promieniowanie laserowe, utwardzając szkliwo jednocześnie niszczy bakterie. Laser ten jest także bardzo dobrym narzędziem do leczenia próchnicy, gdyż w mechanizmie fotoablacji wybiórczo likwiduje próchniczo zmienione tkanki, nie naruszając zdrowej zębiny. Ponadto laser ten jest stosowany do przygotowania ubytku bezpośrednio przed założeniem wypełnienia poprzez zwiększenie powierzchni wiązania dla żywic pośrednich, co skutecznie eliminuje potrzebę wytrawiania ubytku kwasem fosforowym. Naświetlanie promieniowaniem lasera Nd:YAG powierzchni korzenia niszczy kamień i usuwa resztki osadów (zastosowanie w periodontologii).

Zabiegi wykonywane tym laserem, podobnie jak laserem CO2, są bezkrwawe i bezbolesne, a bardzo cienki światłowód umożliwia dotarcie do miejsc, do których trudno byłoby dotrzeć za pomocą konwencjonalnych metod.

Przykłady zastosowań klinicznych:

Tkanki miękkie:

  •   kiretaż
  •   redukcja płytki bakteryjne
  •   usunięcie złogów nazębnych
  •   usuwanie łagodnych zmian nowotworowych i zapalnych
  •   zatrzymanie krwawienia
  •   przygotowanie pola protetycznego
  •   nadżerki
  •   opryszczka wargowa
  •   plastyka dziąseł
  •   afty


Tkanki twarde

  •   wzmacnianie zębiny
  •   odsłanianie brzegu oszlifowanych filarów zębowych
  •   eczenie nadwrażliwości zębiny
  •   leczenie endodontyczne
  •   działanie bakteriobójcze
  •   przygotowanie dna ubytku przed założeniem wypełnienia
  •   leczenie zmian około wierzchołkowych

Laser jagowo-neodymowy  (YAG:Nd) znazł zastosowanie przede wszystkim do leczenia endodontycznego zębów, do sterylizacji i poszerzania światła kanałów. Laser YAG:Nd stosowany jest u pacjentów do leczenia nadwrażliwości zębów, powodując zeszkliwienie powierzchni zęba i zamknięcie kanalików zębiny. Również po usunięciu laserem płytki próchnicy pod wpływem promieniowania laserowego dochodzi do rekrystalizacji i zeszkliwienia i tak opracowana zmiana próchnicowa nie wymaga wypełnienia ubytku. Najnowsze zastosowanie tej grupy laserów to wybielanie zębów


Wirówka laboratoryjna


PRP – Platelet Rich Plasma

(Synonim: plazma zawierająca dużą ilość trombocytów-koncentrat trombocytarny)

Technika przygotowywania materiału kościotwórczego, dającego optymalny efekt przy odbudowie kości. Procedura polega na wyodrębnieniu z krwi pacjenta czynników wzrostu. Czynniki te zastosowane w procedurach chirurgicznych powodują przyspieszone wytworzenie nowych naczyń krwionośnych, szybsze gojenie i regenerację tkanek miękkich. Poprawiamy komfort gojenia pooperacyjnego i stymulujemy szybszą sterowaną regeneracji kości tkanek (GBR, GTR).

Fazy otrzymywania:

  Pobranie krwi. 
  Oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki. 
  Oddzielenie bezkomórkowego destylatu plazmy od destylatu zawierającego płytki. 
  Mieszanie PRP z materiałem osteogenetycznym w celu aktywacji i tworzenia się makromolekuł PRP.

Współdziałanie Platelet Rich Plasma i materiału osteogenetycznego:

  Przyspieszona regeneracja kości
  Stymulacja aktywności komórek, powstawanie i rozrost naczyń krwionośnych 
  Pochodzenie autogenne 
  Kombinacja czynników wzrostu 
  Całkowita resorpcja 
  Remodeling tkanki kostnej 
  Działanie osteokondukcyjne 
  Zasób jonów wapnia i fosforanów 
  Pochodzenie syntetyczne 
  Granulat B-TCP, granulat kości ksenogennej jako nośnik

Łuk twarzowy


Łuk twarzowy, ultradźwiękowy system pomiaru okluzji statycznej i dynamicznej
Najnowsze osiągnięcie w dziedzinie leczenia dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego: system diagnostyczny funkcjonalności stawu skroniowo – żuchwowego.

Elektroniczny łuk twarzowy  pozwala na precyzyjny zapis badania przemieszczenia żuchwy pacjenta w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnemu technologicznie systemu emisji fal ultradźwiękowych. Cztery emitery fal, oraz osiem mikrofonów odbiorczych umożliwia niespotykana dokładność prowadzenia pomiarów.

System pozwala na szybka diagnostykę zakresu ruchów żuchwy w stawie skroniowo-żuchwowym, jak również na komputerowe przetworzenie tych danych w celu zastosowania ich w trakcie leczenia protetycznego pacjentów. System współpracuje bezpośrednio z komputerem za pomocą łącza USB, lub też bezprzewodowo, przesyłając dane w czasie rzeczywistym.

Natychmiastowa analiza umożliwia wykonanie diagnostyki funkcjonalnej stawu skroniowo-żuchwowego, jak również określenie przyczyny i pochodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stawem.

Możliwe staje się dzięki temu zaplanowanie, poprowadzenie i ocena skuteczności leczenia zaburzeń stawu skroniowo – żuchwowego u pacjenta w dużo krótszym czasie i z dużo większą precyzją. 
Innowacyjność:
• Zintegrowany mechaniczny i elektroniczny łuk twarzowy
• Szeroki zakres zastosowań w stomatologicznej praktyce klinicznej
• Określanie położenia centrycznego
• Możliwość wykorzystania różnych systemów artykulatorów
• Analiza ruchów żuchwy
• Terapeutyczne ustalanie prawidłowego położenia  żuchwy na potrzeby terapii synami zgryzowymi
• Rejestracja EAEF (określanie położenia żuchwy wywołującego dolegliwości bólowe wg metody prof. Bumann’a) 
• Rejestracja EMG (pomiar napięcia mięśni )
• Archiwizacja wszystkich pomiarów na karcie SD lub w pamięci komputera
• Wizualizacja ruchów  żuchwy dla pacjenta oraz lekarza w czasie rzeczywistym
• Możliwość Przesyłania danych elektronicznych do klinik specjalistycznych i pracowni protetycznych

Elektroniczny łuk twarzowy pozwalający na wykonanie funkcjonalnych prac protetycznych, ortodontycznych lub periodontologicznych z uwzględnieniem indywidualnych warunków okluzji statycznej i dynamicznej pacjenta.
Możliwość ustalenia następujących parametrów:
 
  nachylenia toru stawowego
  kąta i ruchu Bennetta 
  jednoczesnego przesunięcia bocznego (ISS)
  ruchu punktu siecznego
  parametrów dla stolika siecznego artykulatora PROTAR*
  odległości międzykłykciowej
  kinematycznej osi zawiasowej
  EPA, elektronicznej analizy położenia żuchwy w okluzjii statycznej

Prepometer

Prepometer to elektroniczne urządzenie do badania żywotności  miazgi, pomiaru grubości zębiny podczas opracowania zęba pod koronę protetyczną.
• podczas preparacji pozwala określić odległość miejsca preparacji od miazgi zęba
• dokładny pomiar uzyskujemy poprzez kontakt elektrody z powierzchnią zębiny
• kontrola i sygnał świetlny dokonywanych pomiarów na podświetlanym ekranie
• bezpieczna preparacja zwłaszcza w przypadku zębów żywych z \"rozepchaną\" komorą zęba
Zastosowanie
Prepometer przeznaczony jest do pomiaru grubości zębiny zębów żywych. Przy zębach przeznaczonych do leczenia endodontycznego urządzenie dokonuje pomiaru grubości najcieńszej bezpiecznej warstwy zębiny.
Materiały przewodzące prąd, jak np. amalgamat mogą prowadzić do zniekształcenia pomiaru. Urządzenie jest proste w użyciu, a czas dokonywanych pomiarów krótki.

Certyfikat Zaufania Klientów