Profilaktyka

Dla osiągnięcia efektu zdrowych, mocnych zębów, należy zastosować się do następujących wskazówek:

1. Należy wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów, dobraną pod względem twardości włosia oraz wielkości i kształtu główki. Niezbędne jest również wybranie odpowiedniej pasty. W tym celu najlepiej skontaktować się z lekarzem, który podpowie, jakiego dokonać wyboru.

2. Dla prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej nie wystarczy szczotkowanie zębów. Włosie szczoteczki nie jest w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, dlatego należy stosować do czyszczenia zębów również ciśnieniowe irygatory wodne pozwalające utrzymać dobrą higienę zwłaszcza wokół uzupełnień protetycznych oraz w chorobach przyzębia. Tak jak w wypadku doboru odpowiedniej szczoteczki, przed podjęciem decyzji zakupu powinniśmy skonsultować się ze stomatologiem.

3. Niezwykle ważną rzeczą w profilaktyce chorób zębów i przyzębia jest regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne, przynajmniej dwa razy w roku.

4. Lakowanie zębów – jest to wypełnianie bruzd zębów materiałami zapobiegającymi powstaniu próchnicy – ma to szczególnie duże znaczenie u dzieci

Dodatkowo zalecane jest stosowanie płynów do płukania jamy ustnej przed i po umyciu zębów. Zabieg ten pozwala na skuteczniejszej ochronie uzębienia przed odkładaniem się płytki nazębnej lub ułatwia rozmiękczanie osadów.

Regularne mycie zębów połączone ze systematycznym płukaniem stanowi główny element higieny jamy ustnej oraz nadaje wspaniałe uczucie świeżości przez wiele godzin.

Certyfikat Zaufania Klientów